WYKONAJ TEST
Ocena poziomu lęku i depresji:

Inwentarz lęku Burnsa

Test depresji Becka

Już sam fakt, że trafiłeś/aś na tę stronę i poszukujesz pomocy,
jest zdrową oznaką troski i dbania o siebie!

Umów się na spotkanie już dzisiaj, jeśli:

 • Czujesz, że nie radzisz sobie z problemami
 • Odczuwasz dyskomfort psychiczny i złe samopoczucie
 • Czujesz, że dzieje się z tobą coś niepokojącego
 • Dojrzewasz do zmiany, chcesz poczuć się lepiej
 • Chcesz rozwinąć swoje możliwości i wiesz, że jesteś tego warty/a
 • Potrzebujesz w pełni wykorzystać swój potencjał, pragniesz cieszyć się życiem
 • Chcesz porozmawiać i być słuchanym

Znany lekarz / w przypadku innych terminów proszę o kontakt telefoniczny

Dlaczego psychoterapia?

 1. Jak wygląda nasza pierwsza rozmowa telefoniczna?

  Możliwe, że masz pytania na które chcesz znaleźć odpowiedzi, postaram się na nie odpowiedzieć. Zadam też pytanie o powód który skłonił Cie do kontaktu by najlepiej określić termin i formę spotkania.


 2. Jak szybko możemy się spotkać?

  Moją intencją jest taka organizacja czasu, abyśmy mogli się spotkać w ciągu 7 dni.


 3. Co wtedy gdy okaże się, że to mój partner potrzebuje psychoterapii?

  Jeśli wyrazi taką wole, istnieje możliwość przeprowadzenia sesji dla par. W innym przypadku postaramy się znaleźć nowe sposoby i rozwiązania, często gdy zmienimy swoje zachowanie, zachowanie naszych bliskich również ulegnie zmianie.


 4. Czy mogę liczyć na poufność spotkań?

  Tematy poruszane w trakcie spotkań jak i sam fakt twojego uczestnictwa w sesji stanowi naszą wspólną tajemnicę. Do sprawnego przeprowadzenia terapii wystarczy Twoje imię oraz numer telefonu lub adres e-mail.


 5. Kto może prowadzić psychoterapię?

  Nie wystarczy ukończyć psychologię czy kurs psychoterapii, by móc prowadzić psychoterapię. Poza nabytymi na szkoleniach kompetencjami, każdy przyszły psychoterapeuta musi przejść własną psychoterapię oraz poddawać swoja praktykę psychoterapeutyczna nadzorowi profesjonalisty tzw. superwizora. Kompetentny psychoterapeuta posiada cechy osobowościowe przydatne w pracy z klientem jak tolerancja, empatia czy umiejętność aktywnego słuchania.


 6. Czy psychoterapia zmienia osobowość?

  Psychoterapeuta poprzez odpowiednie pytania zadane klientowi umożliwia mu konfrontacje, poznanie, uświadomienie sobie swoich przekonań, doświadczeń, potrzeb i uczuć. Daje możliwość klientowi definiować je na nowo, tak aby być bardziej w zgodzie ze sobą. To owocuje zmianą w zakresie zachowania i przeżywania określonych doświadczeń, ale jest to zmiana, której klient chce i akceptuje, taka, której pragnie.


 7. Czy z psychoterapii korzystają tylko osoby z problemami?

  Psychoterapia przysłuży się osobom które chcą głębiej poznać siebie po to, by prowadzić lepsze i bardziej pełne życie, skutecznie pokonać pojawiające się trudności. Potrzeba rozwoju i poznanie własnego potencjału jest dobra okazja by sięgnąć po psychoterapię choć jej skuteczność będzie szczególnie doceniona przez osoby będące w cierpieniu i potrzebujące emocjonalnego wsparcia.


 8. Ile trwa psychoterapia?

  Czas terapii zależy od wielu czynników które trudno precyzyjnie określić a w zależności od orientacji w której pracuje psychoterapeuta oraz rodzaju trudności oraz celów z jakimi klienta zgłasza się na psychoterapię, czas trwania psychoterapii może trwać od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. To od celu klienta, jego gotowości na zmianę i orientacji w której pracuje razem z terapeutą zależy czas terapii. Zawsze to klient decyduje o zakończeniu terapii.


 9. Kto może brać udział w psychoterapii?

  Warunkiem uczestnictwa w psychoterapii jest dobra i nieprzymuszona wola klienta jak i terapeuty, dlatego każdy może brać udział w terapii niezależnie od przeżywanych trudności lecz nie każdy psychoterapeuta może się podjąć pracy z danym problemem. Terapeuta ma wybór a klient ma w każdym momencie terapii prawo do zmiany terapeuty. Punktem wyjścia do rozpoczęcia psychoterapii jest motywacja klienta do pracy nad sobą i określenie celu tej pracy. Przeciwwskazaniem do podjęcia terapii w danym momencie, jest sytuacja gdy stan psychiczny klienta wskazuje na konieczność jego hospitalizacji.


 10. Co to jest kontrakt psychologiczny?

  Kontrakt psychologiczny to zbiór zasad ustalanych pomiędzy klientem a terapeutą które określa się na pierwszych sesjach i dotyczą m.in. częstotliwości i terminu spotkań, zasad kontaktowania się z terapeutą pomiędzy sesjami, zasad odwoływania sesji, sposobu płacenia. W ramach kontaktu ustalamy również wspólnie cel terapii. Kontakt ma charakter ustnej umowy.


 11. Dlaczego mamy spotykać się co tydzień?

  Zmiana jaka zachodzi w kliencie podczas terapii wymaga powtarzalności i regularności. Terapia jest długotrwałym procesem zmiany, z optymalną częstotliwością spotkań raz w tygodniu, po 50 min. Taka cykliczność pozwala na asymilację doświadczeń z terapii przy jednoczesnym utrzymaniu kontaktu terapeutycznego.